Fan röportaj #2

Bu röportajin konuğ yıllardır tanıdığım arkadaşım. Hilal ile ilk konuştuğum zaman çok düşünceli ve sakin biri gibi gelmişti öyle bir enerji aldım daha doğrusu yıllar içinde onu daha çok tanıdığımda ne kadar iyi niyetli dürüst biri olduğunu da ögrendim. O yüzden bu okudunuz cevapler çok duru ve içten , en çok da bu yüzden röportaj yaparken keyif aldım ♥️

Kendini tanımlar misin


Ben Hilal, 23 yaşındayım ve hemşireyim. Dışarıdan bakıldığında istemeden de olsa çok ciddi ve soğuk bir insan izlenimi veriyorum genelde. Tanıştıktan ve samimiyeti yakaladıktan sonra içimdeki gerçek beni ortaya çıkaranlardanım. Sessiz, sakin kendi halinde takılan, sevdiklerine karşı sabırlı ve toleranslı biriyimdir.

Neden fan oldun ? Ve nasıl başladı ?


Aslında bu çok eskilere dayanıyor. Lisedeyken Medcezir’i deli gibi seyreder ve oyuncuları çok yakından takip ederdim. Hatta bir Twitter hesabım vardı o zamanlar ama üniversiteye hazırlık dönemimde hesabı kapatmıştım. Ama ciddi anlamda birine fan olmam Leyla Lydia Tuğutlu ile başladı diyebilirim. Karadayı’nın son sezonunda onu gördüm daha doğrusu fark ettim. Ve Songül karakterinin o nahif duruşu beni çok etkiledi. Biraz araştırdıktan sonra da Leyla’nın çok özel biri olduğunu gördüm. Onu daha yakından tanımak ve desteklemek için Ağustos 2015’te instagramda bir fan sayfası açmaya karar verdim ve hala sayfamı kullanarak desteklemeye devam ediyorum.


Fanlik Yıllar içinde ne öğreti sana ?


Fanlık iyi veya kötü anlamda hayatıma bir sürü şey kattı gerçekten. En önemlisi hayatımdaki “sevgi” kavramını çok değiştirdi ve geliştirdi diyebilirim. Bir insanı sevmeyi, onun için fedakarlıklar yapmayı ve onunla birlikte büyüyüp gelişmeyi, farklı bakış açıları kazanmayı öğrendim.

Ship konusunda ne düşünüyorsun ve daha önce hiç yaptın mi ?


Ship ciddi anlamda yapmadım ama tabii ki birbirlerine çok yakıştıklarını düşündüğüm oyuncular var genelde içimde tutarım veya sadece arkadaşlarımla paylaşırım böyle şeyleri çünkü bana bu insanların özel hayatına müdehale ve genelde abartılarak yapıldığı için saygısızlık gibi geliyor.


Peki fandomlar konusunda ne düşünüyorsun ve kendin dahil olduğun fandomu nasil yorumlarsın yaptığınız yada unutmadığın bir an var mi ?


Bazı fandomlar gerçekten sevdikleri kişinin bir insan olduğunu unutup, tapar derecesinde yüceltiyorlar sevdikleri ünlüyü ve herkesin ona o gözle bakmasını istiyorlar. Veya sevdikleri insanı kafalarında öyle bir kişiye dönüştürüyorlar ki, o insan onların istediği şekilde davranmalı, beğendikleri insanlarla beraber olmalıymış gibi bir baskı kuruyorlar sevdikleri kişi üzerinde. Bu iki durumda da fanlık hastalıklı bir durum haline geliyor bence. Bizim fandoma gelecek olursak; ortada bir fandom olduğundan emin değilim:)) Herkes kendi halinde takılmakla meşgul.Fan olmanın bir son kullanma tarihi olduğunu düşünüyor musun ?


Kesinlikle düşünüyorum, yani umut ediyorum desem daha doğru olur. :)) Bir gün yeterince meşgul olacağım bir hayatım olduğunda bu işleri bırakırım diye düşünüyorum. Ama çok büyük yaşlardaki insanların da hala buna devam ettiğini görünce fanlığa bir bağımlılık gözüyle baktığım da oluyor zaman zaman. Bence birine yapılan fanlığın son kullanma tarihi kesinlikle var ama fan olmanın yok galiba çünkü bu işe bir kere girince sizi her an içine çekecek yeni bir şeyler buluyorsunuz.Bir turk dizisinde yer alma firsatin olsaysi hangi dizi ve karakteri oynardin?


Çok zor bir soru bu ama aklıma ilk gelen şeyi söyleyeceğim. İstanbullu Gelin’deki Esma karakterini oynamak isterdim sanırım.

Nasıl bir yolun hangi noktasında olduğunu düşünüyorsun ? (Kendi hayatının )


Çok yanlış çizilmiş bir yolun ortalarında falanım ama yolu değiştirmeye yetecek kadar motivasyon ve gücü bulamıyorum kendimde.


Diğer fanlara söylemek istediğin bir şey var mi ?


Herkes sizinle aynı şeyleri düşünmek veya aynı şeyleri sevmek zorunda değil arkadaşlar ben dahil hepimiz önce bunu anlayalım ve birbirimize karşı daha hoşgörülü olmayı öğrenelim. Bir de lütfen hiçbir oyuncunun veya hiçbir insanın fiziksel özelliklerini alay konusu etmeyelim hatta eleştirmeyelim. Kimse mükemmel olmak zorunda değil.Tatli köşe Burda daha Küçük ve tatli şeyleri konuşacağız


En sevdiğin 2 kitap


 • İmkansızın Şarkısı/ Haruki Murakami

 • İnsanın Acısını İnsan Alır/Şükrü Erbaş


En son okuduğun /şu an okuduğun kitap


 • Gurur ve Önyargı/Jane Austen

Tv köşe

en son hangi diziyi izledin ?

 • Normal People

Netflix de en sevdiğin dizi ne peki


 • Anne with an E

Netflixte Sizin de izlemeniz lazim dedigin iki dizi/film /belges?

 • Anne with an E ve Bojack horsemanMüzik köşe


Muziki konuşmadan gitmeyelim


En son dinlediğin şarkı


 • Madrigal-Kelebekler

En sevdiğin ve dinlemekten yorulmadın şarkı ?


 • Athena-Ben böyleyim


Kalbine dokunan şarkı?


 • Tarkan-Kış Güneşi

Aşk şarkın?


 • Levent Yüksel-Med Cezir

Ağlamıyorum gözümden toz kaçtı dedirten şarkın ?


 • Sezen Aksu-Eskidendi çok eskiden

Herkesin playliste olmalı dediğin şarkı?


 • Whilk&Misky- Clap your hands

31 views0 comments

Recent Posts

See All

©2017 By Tv Lounge